Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Sarbatoarea preferata si de ce
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 11:46 pm Scris de SaraNeko

» Rate The Avatar And The Singurate Above You XD
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 11:38 pm Scris de SaraNeko

» Poze cu noi!
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 11:34 pm Scris de SaraNeko

» Gallery Fake ギャラリーフェイク
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 11:21 pm Scris de SaraNeko

» Pareri despre Hell Girl
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 11:14 pm Scris de SaraNeko

» Romeo X Juliet
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 11:05 pm Scris de SaraNeko

» Cine i in imagine?
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 10:53 pm Scris de SaraNeko

» Bleach
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 10:48 pm Scris de SaraNeko

» Manga preferata
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 10:18 pm Scris de SaraNeko

» Cum credeti ca se va termina Naruto Shippuuden?
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 9:49 pm Scris de SaraNeko

» Recomandari Manga
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/6/2011, 9:41 pm Scris de SaraNeko

» Bancuri si poante
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime126/5/2010, 8:18 pm Scris de not_here

» Joc online din care se scot bani
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/5/2010, 5:46 pm Scris de costica19

» Strategie online pe tema razboiului din Golf
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime18/5/2010, 5:45 pm Scris de costica19

» Rai sau Iad : Tu unde ma duci ?
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime118/3/2010, 12:29 am Scris de not_here

» Jack piratul cel teribil!
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime131/1/2010, 11:44 pm Scris de :x Buffulikaa :x

» Hello...?
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime11/1/2010, 8:39 pm Scris de Lady Dora's sis (Iryana)

» Reguli Inscriere
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime117/12/2009, 2:35 am Scris de Michiyo

» Arunca Zarurile
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime14/12/2009, 2:36 am Scris de Saiyuki

» Puya-Change
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Icon_minitime122/11/2009, 8:32 pm Scris de Michiyo

Conectare

Mi-am uitat parola



Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Chichi-Mania!! pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa pe site-ul dvs. de bookmarking social

Cuvinte-cheie

Galerie


Paranormalul - Intre adevar si fictiune Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Traducere Google in engleza si alte limbi

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Paranormalul - Intre adevar si fictiune

2 participanți

Did you belive?

Paranormalul - Intre adevar si fictiune Vote_lcap67%Paranormalul - Intre adevar si fictiune Vote_rcap 67% [ 2 ]
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Vote_lcap0%Paranormalul - Intre adevar si fictiune Vote_rcap 0% [ 0 ]
Paranormalul - Intre adevar si fictiune Vote_lcap33%Paranormalul - Intre adevar si fictiune Vote_rcap 33% [ 1 ]
Total voturi : 3


In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

angel_camy

avatar
Newbie
Newbie

Ei bine, ce parere aveti? Paranormalul exista? Sau e doar in inchipuirea noastra? Si nu, nu vreau sa sune ridicol postul meu, asa ca voi dezvolta cat de cat.
Multe persoane spun ca sunt pro, ori contra fara sa motiveze pe cat de putin raspunsul dat, ei atunci eu va invit sa dezbatem aceasta problema..
In primul rand o data ce nu am fost martora unor astfel de intamplari, nu pot sa zic ca sunt pro, dar nici contra nu-s. Si de ce? Nici eu nu stiu raspunsul. Mi-a placut de multe ori sa cred ca fenomenele stranii isi au dezlegarea in paranormal, ca acele bine cunoscute fantome, sunt spiritele ce nu si-au gasit odihna, insa acuma nu stiu daca sa zic da, sau nu acestor ganduri. Pentru ca dupa cum mai sus spuneam, ca sa cred ceva trebuie sa fiu o martora. Si foarte bine toare aceste "mistere" ar putea fi mai mult sau mai putin usor dezlegate de bravii nostri savanti, care dau un raspuns stiintific la astfel de probleme. Si de ce nu? Ne-ar fi usor sa credem ca acei zisi bantuiti ce au filmat cu camerade luat vederi, au folosit o proiectie, sau ca este vina campului magnetic, ca acele"sunete"( chiar nu cred ca un spirit poate misca un lucru sau sa spuna ceva deoarece nu sunt formate din materie,din substanta, si astfel e imposibil ), sunt datorate ecoului, si multe altele.

Asadar, ati trait vreodata in viata asa ceva? Daca da ce parere aveti? Si daca nu, credeti? Sau nu?

Michiyo

Michiyo
Adminstrator
Adminstrator

Sincer eu cred..Desii nu mi se prea intampla imi place sa cred in orice. Si in extraterestrii Paranormalul - Intre adevar si fictiune 136341 Apropo, daca se pune, aseara eram cu mama mea in sufragerie, (eu stau la vila) si la etaj se auzeau bubuituri.La inceput am crezut ca e de afara.Am verificat si nu era...si la etaj.Doar daca nu s-au trantit usile balconului din birou Paranormalul - Intre adevar si fictiune 371384
Dar nu se poate spune ca nu stiu ceva mituri cu Bloody Mary sau era una cu "Baba Blonda" =))

Hai ca incep sa ma sperii de papagalul meu Funnyy

Dar ca sa dau un motiv mai precis pentru "Da"

Poate sa existe orice, atat timp cat exista Dumnezeu.Dumnezeu poate face orice. Sigur exista lucruri pe care nici-un om nu poate sa le stie, sau am auzit ca sunt oameni care stiu mai multe decat intreaga omenire si nu vor sa spuna:| Nenorociti Paranormalul - Intre adevar si fictiune 909618

http://anime-world.forumhit.ro

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum